Zákulisí operačního centra s ambasadorem 3. B

4. dubna 2024 třída 3. B společně se svým ambasadorem, ředitelem Národního operačního centra plk. Mgr. Bc. Františkem Habadou, nahlédla do nitra Policejního prezidia. A jak se říká, operační centrum je srdcem policie, kde se odehrává každodenní důležitá práce.
Po příchodu byli všichni usazeni v jedné z hlavních zasedacích místností. Zajímavostí je, že právě zde každý den jedná policejní prezident. Bohužel se jim nepodařilo potkat ho osobně, ale na stole na ně čekalo malé překvapení v podobě občerstvení – pozornost, která byla velmi milá.
Následovala prezentace, kde se dozvěděli nejen základní informace, ale také zajímavosti, které jim přiblížily policejní práci z jiného pohledu. A pak přišel ten nejzajímavější okamžik – nahlédnutí do reálné situace. Policisté z operačního centra se ujali třídy a ukázali jim, jak to chodí a funguje. Samozřejmě nechyběl ani prostor pro dotazy.
Celá akce předčila očekávání a všichni byli nadmíru spokojeni.

Tereza Škopková, kpt. Mgr. Aneta Markušová

nar oper centrum