Adaptační kurz v Albeři

Ani letos nepřišli žáci prvního ročníku o svůj oblíbený adaptační kurz konající se ve dnech 16. – 20. 9. 2024 ve výcvikovém středisku Univerzity Karlovy v Albeři. Žáci tříd 1. A, 1. B a 1. C zde strávili čtyři dny plné převážně sportovních aktivit a her vedoucích k vzájemnému poznávání. Poděkování za organizaci a vedení kurzu patří hlavně vychovateli panu Jaroslavu Dvorskému a všem třídním učitelům.

O tom, že žáci byli na kurzu spokojeni, vypovídají jejich zpětné reakce. Zde je například názor třídy 1. A.
„Zbýval jeden den do odjezdu na kurz a my v naší třídní skupině řešili, jestli vůbec kvůli špatnému počasí odjedeme a co si vezmeme s sebou, abychom nezmrzli. Naštěstí vše dopadlo dobře a všechny třídy jsme odjely, počasí se nakonec taky od úterý umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. Adaptační kurz fungoval tak, jak měl, všichni jsme se sblížili. Aktivity, co nám zařídili učitelé, byly skutečně zábavné a zajímavé, vůbec jsme si u nich nenudili. Projeli jsme se například na policejní čtyřkolce, několik z nás se překlopilo na kánoích, zastříleli jsme si vzduchovkou, prošli se po lanech mezi stromy, a hlavně proběhl mezitřídní turnaj o školní pohár. Ten jsme sice bohužel nevyhráli, ale zato jsme měli nejlepší fandění. Jídlo, co nám bylo předáváno až pod nos, bylo skvělé, ubytování v chatkách bylo také dostačující. Všem učitelům bychom chtěli poděkovat za bezvadnou organizaci.“

Třída 1. A

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout po kliknutí zde

adaptak 2024