Dvojnásobný úspěch našich žáků

Čtvrtek 26. 9. 2024 byl hodně deštivý, ale pro naši školu velmi úspěšný. Na stadionu Slavie v Edenu se konalo krajské kolo Středoškolského atletického poháru. Chlapci jeli obhajovat zlato z předešlého ročníku. Od první disciplíny si vedli suverénně a nikoho nenechali na pochybách, že tomu letos nebude jinak. Své výkony podtrhli řadou osobních rekordů. Složení družstva – Michal Baloun, Šimon Slavík, Jakub Staněk, Adam Topol (všichni 4. A), Tobiáš Hypš, Adam Krejčí (oba 3. C), Dan Čermák (2. C), Lukáš Kostka (2. B), Robert Losos, Tadeáš Houzim (oba 2. A). Své snažení dotáhli chlapci do vítězného konce a potřetí za sebou vyhráli.
Dívky po loňském 13. místě jely na závody s velkým respektem a odhodláním vylepšit loňské umístění. Jejich řady doplnily nově nastoupivší prvačky, které se výrazně podepsaly na skvělém výsledku. Dívky se ani nebály osobních rekordů a nevadily jim v tom ani velké deštivé kapky, úplně mokré výškařské doskočiště, obrovské louže v první dráze, koulařský sektor pod vodou. Kačka Pečená (4. A), Elen Hoffmannová (3. C), Adriana Würknerová, Kačka Chylíková (obě 2. A), Verča Antošová (2. C), Anička Uhrová, Gita Trojanová (obě 1. C), Bára Kalašová, Sasha Grajciarová (obě 1. A) a Aneta Voborníková (1. B) si šly tvrdě za úspěchem a po vzoru chlapců nakonec za sebou nechaly všechny dívky z více než 20 pražských škol.
Zvítězit v kategorii chlapců i dívek se ještě nepovedlo žádné pražské škole. Díky skvělým výsledkům a vítězství se žáci nominovali na Mistrovství České republiky středních škol v atletickém víceboji, které se koná 9.-10. 10. 2024 v Břeclavi. K výsledkům moc gratulujeme a držíme palce.

pplk. Mgr. Klára Hoskovská

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout po kliknutí zde

atlet pohar zari 24